Welcome to my world…

przedpokójWkraczając do obcego mieszkania pierwsza rzecz z jaką mamy do czynienia to zapewne hol. Z powodu rozplanowania pomieszczeń w każdym mieszkaniu jest to znakomite wyjście na zabezpieczenie kolejnym pomieszczeniom pewnej integralności ponieważ hol jest wspólną przestrzenią, z której można dostać się do dowolnego innego pokoju. Przedpokój to zwykle pierwsze wnętrze jakie widzi ktoś trafiający do lokalu, a więc w niezawodny sposób staje się jego swoistą wizytówką. Niefortunnie w wielu mieszkaniach sprawuje on rolę rupieciarni albowiem szybko wstępując do lokalu rozrzucamy różnorodne fragmenty konfekcji lub obuwie gdzie tylko stoimy. O wiele istotniejszą uwagę projektując wnętrza przykuwamy do wydawałoby się bardziej paradnych pomieszczeń takich jak salon czy łazienka, gdy przecież pierwsze odczucie o nas daje się wydedukować po przedpokoju.

Ludzi, dla których autentycznie ma znaczenie co można sobie o nich pomyśleć nie powinni lekceważyć zorganizowania holu. Nie jest to skądinąd zajęcie łatwe ponieważ ma on statystycznie średnio niedużą wielkość i dużym dylematem jest trafne jej użycie. Istnieją tymczasem sprawdzone sposoby na zaaranżowanie takiego niewielkiego skrawka powierzchni naszego apartamentu.

Pierwsza rzecz jaką możemy zrobić to wypróbować troszkę wizualnie spotęgować jego wymiar. Kapitalnym podejściem jest pociągnięcie ścian na biały albo pastelowy kolor, który je rozjaśni. Sporo możemy również uzyskać używając w pomysłowy sposób lustra, szczególnie obszerne zwierciadła duże na całą ścianę. Zwierciadło przez odbicie przeciwległej ściany spowoduje, że wnętrze będzie wydawało się dużo znaczniejsze niż jest w rzeczywistości.

Kwestią wiadomą, choć niejednokrotnie nie przykuwamy na nią uwagi, jest uprzątnięcie nieładu jaki przeciętnie króluje w przedpokoju. Umożliwi to zastosowanie sprzętów organizujących nasze rzeczy mianowicie np. szafki na obuwie, stojaków na płaszcze czy koszyka na parasole. To mimo wszystko jeden spośród ważniejszych sposobów na to by nasze lokum było naszą wizytówką już od drzwi, w przeciwnym przypadku goście od samych drzwi ujrzą tylko nieporządek który tam panuje.

Previous Entries Lampion ogrodowy cudnym pomysłem na świąteczny prezent Next Entries Przedświąteczna nerwówka