Urządzanie pokoju dzięcięcego

pokoj-dziecka

Pomieszczenie dedykowane dla dziecka musi być nie tylko ergonomiczne, ale jednocześnie powinno uwydatniać jego charakter oraz zamiłowania. Żeby dziecko czuło się we własnym królestwie dobrze, wskazane jest stworzenie przyjaznej, pełnej radosnych barw atmosfery.

Kolorystyka

Kolorystyka pokoju dziecięcego musi wpływać na twórczość dziecka, a zatem nie unikajmy łączenia licznych barwnych mutacji w zwarciu z neutralną bielą i szarością (dzięki temu sposobowi, przez kontrast, soczyste kolory będą właściwie podkreślone). Równie idealnym wyjściem jest zastosowanie tapety (bądź fototapety) na fragmencie ściany (nie na całej) w desenie, jakie dziecko lubi.

Akcesoria

Nie zapominajmy o aksesoriach do gromadzenia przedmiotów dziecka – zabawek, książek, akcesoriów szkolnych. Skoro w przewadze wypadków pokój dziecka nie posiada rozległej przestrzeni (albo dzieli go z rodzeństwem) opłaca się sięgnąć po wyposażenia i meble, które dopuszczą zgromadzić znaczniejszą liczbę rzeczy na względnie niedużej powierzchni – świetnie sprawdzają się meble o formie modułowej, plastikowe skrzynki czy podwieszane schowki z tkaniny. Należałoby od najmłodzych lat szkolić dzieci do organizacji oraz porządku.

Przechowywanie

Dla starszych dzieci olbrzymie znaczenie stanowi ponadto biurko, przy jakim odrabiają lekcje, bawią się na komputerze, czytają lub malują. Jego powierzchnię można prosto powiększyć poprzez nadstawki z szufladkami albo relingi przykręcane do ściany, na jakich można powiesić dodatkowe pojemniki na niezbędne dziecku drobiazgi.

Previous Entries Jak poprawić jakość powietrza w Bielsku-Białej?