Funkcjonalny przedpokój

Urządzając mieszkanie staramy się by poszczególne pomieszczenia miały niepowtarzalny styl. Poszukujemy inspiracji i modyfikujemy je, aby odpowiadały naszym gustom. Pieczołowicie meblujemy kuchnię i aranżujemy łazienkę. Często zapominamy o przedpokoju. Jest ono bardzo istotnym elementem mieszkania i naszą wizytówką. Zagracony i ciemny – odstrasza. Jasny i czysty, zachęca do zapoznania się z wnętrzem.

przedpokójFunkcjonalny przedpokój możemy zaaranżować w małym mieszkaniu. Ściany powinny mieć jasny kolor, najlepiej jeżeli będzie to powłoka odporna na ścieranie. Można też położyć tapetę, stylem nawiązującą do pozostałych pomieszczeń. Decydujmy się na proste szafki lub zabudowę szafy. Jako elementy dekoracyjne możemy umieścić fantazyjne szafki na klucze bądź oryginalną grafikę. Lustro jest także szczególnym elementem. Gdy decydujemy się na skromne urządzenie przedpokoju, możemy zaszaleć z lustrem. Może być ono w ozdobnej złotej ramie lub o nietuzinkowym kształcie.

Warto zainwestować w kosz na parasole. Mokra i zabłocona podłoga denerwuje i wymaga ciągłego sprzątania. Chodnik będzie mile widzianym akcentem, można pokusić się o wyraziste barwy, ale raczej unikamy jasnego koloru. Aranżacja przedpokoju to nie lada sztuka. Zadbajmy więc i o oświetlenie, które pozwoli swobodnie założyć buty.

Wnętrze nie będzie komfortowe, jeśli mimo dobrego światła, nie będzie gdzie założyć lub zdjąć obuwia. Możemy ustawić ławkę, na której można wygodnie usiąść i zdjąć obuwie. Urządzając ten odcinek mieszkania, miejmy na uwadze, że nie tylko zaproszeni goście będą go oglądać, także listonosz, kurier czy pracownik spółdzielni może do nas zajrzeć.

Previous Entries Balustrady balkonowe - ozdoba i bezpieczeństwo Next Entries Jak poprawić jakość powietrza w Bielsku-Białej?